BIPBIP

16 maj 2024

Centrum Zdrowia Psychicznego | Mechanizmy obronne: Sublimacja

SZLACHETNIEJ

Niedobre zastąpić dobrym, nieakceptowane – akceptowanym. Tak w dużym uproszczeniu działa mechanizm sublimacji, inaczej zwanej uwzniośleniem. Zazwyczaj powiązana z seksualnością lub agresją, wypiera niebezpieczne popędy i przekierowuje je na inne, szlachetniejsze tory. Nadaje wartości tam, gdzie ich brak; czystości tam, gdzie panuje brud; uwzniośla to, co niskie.

Przykłady? Młodociany sadysta lubujący się w ostrych narzędziach zostaje szanowanym chirurgiem. Nimfomanka – autorką powieści erotycznych, a dręczyciel zwierząt – empatycznym weterynarzem.

📲 91 326 73 16
📧 czp@szpital-swinoujscie.pl

14 maj 2024

Dzień Opiekuna Medycznego

14 maja to wyjątkowy dzień w roku – to Dzień Opiekuna Medycznego! Cała załoga naszego szpitala życzy wytrwałości, zapału i satysfakcji z pracy! Niech Was nigdy nie dopadnie wypalenie zawodowe a praca zawsze wywołuje tylko przyjemne uczucia!

12 maj 2024

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Mówi się, że „bez nich pobyt w szpitalu byłby nie do zniesienia”.

To one towarzyszą Pacjentowi w najintymniejszych momentach jego życia pomagając mu walczyć z bólem i cierpieniem spowodowanym chorobą. To one towarzyszą podczas narodzin i ostatniego pożegnania. Wykonują swoją pracę zgodnie z regułami procesu pielęgnowania i misją, którą jest udzielanie pomocy.

A dziś szczególnie im dziękujemy! Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

08 maj 2024

Dzień Położnej

Dziś, 8 maja świętujemy Dzień Położnej! To czas, aby wyrazić wdzięczność i szacunek dla wszystkich niezwykłych położnych, które codziennie pracują z pasją i oddaniem, dbając o zdrowie i dobro naszych najmłodszych Pacjentów i ich rodziców.

Dziękujemy za Waszą ciężką pracę, empatię i wsparcie w tych wyjątkowych chwilach. Z całego serca życzymy spełnienia marzeń, sukcesów zawodowych i osobistych, niegasnącego entuzjazmu oraz mnóstwa radości każdego dnia! 💐