BIPBIP

04 wrz 2024
Aktualności
Agnieszka Natorska

Podziękowania od pacjentów

Z naszej szpitalnej skrzynki:

19.07.2024 po ponad półrocznym oczekiwaniu przeszłam zabieg artroskopi na prawy bark. Zabieg wykonywał dr Krzysztof Pobłocki w asyscie dr Walczaka. Chciałabym podziękować całemu zespołowi bloku operacyjnego, lekarzom, pielęgniarkom za bardzo dobrą opieką, wsparcie, empatię i zarazem olbrzymi profesjonalizm. Dzięki Wam strach związany z operacją nie był taki straszny. 

Dzień dobry, chciałabym podziękować p. doktorowi G. Naprawie i Paniom pielęgniarkom, które w dniu 27.08. 2024 r. pracowały w gabinecie gastroenterologii (godz. 12.00). Miałam wykonywane badanie gastroskopii i po złych doświadczeniach; z pracowni w szpitalu w Szczecinie; byłam pełna obaw. Jednak dzięki fachowości P. doktora i wspaniałej opiece Pań pielęgniarek badanie przebiegło bez problemów i dyskomfortu z mojej strony. Jeszcze raz dziękuję za profesjonalizm i troskę całemu zespołowi pracującemu z p. doktorem G. Naprawą na czele. 

Pragnę bardzo podziękować całemu personelowi medycznemu oddziału chirurgii urazowo- ortopedycznemu w Świnoujściu za wspaniałą opiekę, której doświadczyłam podczas pobytu w szpitalu. Składam najgłębszą wdzięczność i podziękowanie lekarzom operujących mnie- Panu dr. Krzysztofowi Pobłockiemu i Panu dr. Maciejowi Walczakowi oraz całemu Zespołowi za pełen profesjonalizm, empatię i troskę o pacjenta. Pragę podziękować Pielęgniarkom za ich pocieszającą obecność, troskliwą opiekę i życzliwość podczas całego pobytu w szpitalu. Wasze poświęcenie i niezachwiane wsparcie było bardzo pomocne i bezcenne. Warunki i atmosfera w szpitalu były wręcz komfortowe, a jedzenie bardzo smaczne. Serdecznie pozdrawiam Wdzięczna pacjentka.

Chciałbym bardzo podziękować za zajęcie się mną przed i po operacji bardzo miłym paniom pielęgniarkom a w czasie operacji całemu zespołowi pod przewodnictwem dr Pobłockiego.

Bardzo dziękujemy za Państwa opinie. Dane pacjentów do wiadomości zarządu szpitala. 

02 wrz 2024
Aktualności
Agnieszka Natorska

Centrum Zdrowia Psychicznego | Mobbing

W pracy spędzamy znaczącą część swojego życia, gdyż bez pracy nie ma kołaczy i nieistotne jest to, że dla każdego z nas kołacze oznaczają coś innego. Tak już jest i szczęśliwy ten, kto pracuje, gdzie chce i kiedy chce, choć nawet „wolne” zawody nie muszą być wolne od problemów.

Skoro więc sporą część czasu zajmuje nam praca, idealnie jest, jeśli przebiega ona w warunkach komfortowych – i nie tylko o ergonomiczny fotel, godziwą zapłatę czy kuchnię z lodówką i mikrofalówką tu mowa. Nie będzie bowiem przesady w twierdzeniu, że dobrostan psychiczny pracownika zależy przede wszystkim od czynnika... ludzkiego.

Gdyby się przyjrzeć tematowi, mogłoby się okazać, że z większością potencjalnych przeszkód w pracy można sobie poradzić. Owszem, napsują krwi i zabiorą nieco czasu, ale da się. Ze złą atmosferą w miejscu pracy, za którą w zdecydowanej większości przypadków stoją ludzie, poradzić sobie jest znacznie trudniej.

Choć trudno w to uwierzyć, w ubiegłym roku – jak donosi raport UCE RESEARCH oraz serwisu ePsycholodzy.pl (ze stycznia 2024) – z zachowaniami mającymi znamiona mobbingu zetknęło się ponad 41 procent czynnych zawodowo Polaków. Rok wcześniej było to 40 procent. Różnica może i niewielka, ale tendencja widoczna.

W tym miejscu należy jasno podkreślić, że mobbing nie jest wyłącznie tym, co pewnie nasuwa się jako pierwsze – obelgi, poniżanie, krzyki, agresja, szantaż. To tak zwany mobbing jawny, którego nie sposób nie zobaczyć i nie usłyszeć. Istnieją również jego „miękkie” formy, nie od razu dostrzegalne – na przykład bezsensowne lub niewykonalne polecenia, ignorowanie czy izolowanie od innych. Z „miękkim” mobbingiem jest jednak tak jak z „mniejszym złem”. Ani na moment nie przestaje być złem.

Warto też wspomnieć o tym, że za mobbingiem nie musi wcale stać wyłącznie przełożony czy przełożona. Fakt, to często jest pokaz siły i władzy (pamiętajmy jednak, że to słabi, niekompetentni i niepewni siebie przełożeni stosują mobbing; ci silni, znający swoją wartość oraz pracę nie muszą sobie niczego kompensować), jednak zjawisko mobbingu istnieje także wśród pracowników tego samego szczebla. Tu za motyw służy przeważnie zazdrość czy zawiść.

Na twardo czy na miękko, ze strony szefa czy koleżanki z biurka naprzeciwko – nieważne. Ważne, że mobbing jest zjawiskiem, które nie ma prawa się wydarzyć. Podobnie jak nikt (!) nie ma prawa traktować nas w sposób poniżający. My z kolei nie mamy obowiązku się na to godzić. Im wcześniej sobie to uświadomimy, tym lepiej dla nas. Tym mniej środków antydepresyjnych, drżących dłoni, bezsennych nocy, godzin spędzonych na terapii.

tel. 91 32 67 316
mail: 
czp@szpital-swinoujscie.pl

 

01 wrz 2024
Aktualności
Agnieszka Natorska

Wydłużone godziny pracy rejestracji

Informujemy, że od jutra, tj. 2 września 2024 roku rejestracja w naszym szpitalu będzie czynna w wydłużonych godzinach. Rejestracja będzie dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 17.00 a w soboty od godz. 9.00 do 17.00.
W niedziele rejestracja jest nieczynna.

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję